Jakie firmy mogą skorzystać z faktoringu?

Faktoring to zdecydowanie bardziej elastyczna forma finansowania przedsiębiorstwa niż tradycyjne rozwiązania bankowe. Usługi faktoringowe są w większości przypadków nie tylko tańsze, ale przede wszystkim o wiele szybsze w realizacji i bardziej przystosowane do potrzeb firmy. Dzięki faktoringowi, dodatkowa gotówka za sprzedaż towarów i usług pojawia się na koncie firmy niemal bezpośrednio po dokonaniu transakcji.

 

Faktoring dla firm

 

Faktoring to doskonałe rozwiązanie dla firm na każdym etapie działalności. Realne korzyści z usług faktoringowych, odczują zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze, jak również olbrzymie zakłady pracy z ugruntowaną pozycją na rynku. Mianownikiem, który powinien łączyć wszystkie firmy, korzystające z faktoringu jest chęć dynamicznego rozwoju. Dzięki faktoringowi pieniądze z wystawionych faktur docierają na konto przedsiębiorstwa już do 24 godzin od zaksięgowania faktury, co sprzyja zapewnienie płynności finansowej.

 

Faktoring to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą towarów lub usług z odroczonym terminem płatności, które współpracują ze stałym gronem kontrahentów. W przypadku mikrofirm, faktoring umożliwia uzyskanie zdecydowanie wyższego limitu finansowania niż wynika to z ratingów kredytowych, stosowanych przez banki. Zaufana firma faktoringowa, taka jak Bibby Financial ServicesFaktoring rozwija się w Polsce w błyskawicznym tempie, a korzyści ze współpracy z faktorami, odczuwają zarówno duże firmy, jak i startujące przedsiębiorstwa z sektora MŚP. Faktoring jest polecany wszystkim firmom, które stawiają na dynamiczny rozwój.
, stosuje wyższy limit finansowania wraz ze wzrostem sprzedaży.

 

Faktorzy nie wymagają przedstawiania twardych zabezpieczeń, dzięki czemu uzyskanie finansowania za sprzedaż towarów lub usług jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku bankowych ofert.  Przedsiębiorstwa korzystające z faktoringu nie muszą deklarować celu finansowania, ani zakładać kolejnego rachunku bankowego. Podstawową zaletą faktoringu, niezależnie od rozmiaru firmy jest poprawienie stanu równowagi bilansowej.

 

Faktoring krok po kroku

 

Faktoring jest elastyczną formą finansowania faktur za sprzedaż towarów lub usług. Warunkiem realizacji faktoringu jest dostarczenie kopii faktury z tytułu dostawy towarów lub usług przez przedsiębiorstwo, które korzysta z usług faktora. Po zaksięgowaniu faktury, firma faktoringowa wypłaca nawet 90% wartości faktury w nie więcej niż 24 godziny. Po otrzymaniu płatności, faktorzy przekazują pozostałą kwotę na konto przedsiębiorcy. Istnieje wiele rodzajów faktoringu, takie jak faktoring bez z regresu czy faktoring z regresem.