Nowoczesne technologie i usługi wspomagające rozwój biznesu

Rozwój firmy zależy od wielu czynników, a do najważniejszych należą wykorzystywane przezeń nowoczesne technologie i usługi. Popularny outsourcing, występujący na coraz większej liczbie płaszczyzn, czy też technologie informatyczne wspomagające procesy produkcyjne lub menedżerskie to tylko niektóre z nich.

 

Wzrost sektora usług dla firm a rozwój biznesu

Polska jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej w zakresie nowoczesnych usług, wspomagających biznes. Nowe centra konferencyjne, szkoleniowe, centra kompetencyjne czy też nowoczesne rodzaje outsourcingu wyrastają niczym grzyby po deszczu. Wspomniany outsourcing nie tylko staje się coraz bardziej opłacalną alternatywą dla wielu przedsiębiorstw, ale w perspektywie całego rynku krajowego staje się przyczynkiem do powstawania nowych miejsc pracy. Wspomagający rozwój biznesu outsourcing coraz mniej kojarzy się także z popularnym telemarketingiem. Rozwijające się firmy korzystają z nowoczesnych usług outsourcingowych na takich płaszczyznach, jak konsulting, rachunkowość, tworzenie oprogramowania, baz danych i aplikacji informatycznych, czy też obsługa kadrowo-płacowa. O tym, w jak rozwój biznesu można zaplanować z wyprzedzeniem w przystępny sposób można przeczytać w Internecie. Coraz bardziej inkorporowany w Polsce jest także model outsourcingu procesów biznesowych (ang. Business Process Outsourcing; BPO). Dzięki takim usługom procesy decyzyjne w wielu przedsiębiorstwach zyskują na efektywności i szybkości.

Nowoczesne technologie w biznesie

Cyfrowa transformacja nie ma końca a sam Internet nie stanowi już dla żadnego większego  przedsiębiorcy tajemnicy. Płynnie rozwijają się jednak nowe technologie, zarówno te mniejsze, jak i większe, które w różny sposób wspomagają rozwój przedsiębiorstw.

Przede wszystkim na rynku dostępnych jest coraz więcej aplikacji, które pomagają procesach menadżerskich i zarządzaniu kadrami. Po wskazaniu konkretnej strategii aplikacja jest w stanie przeprowadzić nawet proces rekrutacyjny, a przynajmniej znacznie w tym pomóc.

Dostępna paleta aplikacji wspomagających prace w zakresie rachunkowości nie powinna już nikogo dziwić. Zmianie ulega jednak środowisko pracy. Jednym z przykładów może być popularna „chmura” (ang. cloud). Wykorzystywanie chmury obliczeniowej staje się coraz popularniejsze i służy nie tylko wygodnemu transportowi plików i dokumentów, ale także integracji środowiska digital workplace, a więc wzrostowi efektywności pracy, co przekłada się na zyski przedsiębiorstwa w myśl wciąż aktualnej maksymy „czas to pieniądz”. Wszystkim tym zaletom towarzyszy najważniejsza cecha – praktycznie bezwzględne bezpieczeństwo danych.

Na horyzoncie widoczne są już także nowe technologie, wspomagające rozwój biznesów. To m.in. technologia blockchain, która staje się coraz częściej adaptowana przez duże korporacje fin-tech, a nawet zagraniczne banki. Do innych przykładów należy środowisko informatyczne dev-ops, nowe technologie w zakresie robotyki i autonomizacji produkcji oraz interfejsy API.