Oferty pracy w Radomiu – czego można się spodziewać? Przegląd wymagań i warunków

W Radomiu oferty pracy na początku 2018 roku były mocno zróżnicowane. Najwięcej pracodawców szukało pracowników do sprzedaży i obsługi klienta. Pojawiały się ogłoszenia dla pracowników o wysokich, jak i niskich kwalifikacjach. Oferowano warunki zależne od rodzaju pracy i branży.

Branże z największą liczbą miejsc pracy na początku 2018 roku

W grudniu 2017 roku w Radomiu bezrobocie wynosiło 13,2 procent, a w powiecie radomskim 18,9 procent. Jednak stopa bezrobocia w ciągu 2017 roku znacznie spadła (o 3 procent), a co miesiąc publikowano około 800 ofert pracy w powiecie. Na początku 2018 roku tendencje te się utrzymywały.

Oferty pracy Radom miał mocno zróżnicowane. Zatrudnienie najłatwiej było znaleźć w sprzedaży, obsłudze klienta, transporcie, produkcji, gastronomii, administracji oraz w branży budowlanej. Mniej ofert pracy w styczniu i w lutym 2018 roku publikowano w kategoriach: inżynieria, edukacja, marketing, nieruchomości, prawo, ubezpieczenia, zakupy i marketing.

Najczęstsze wymagania pracodawców wobec kandydatów

Na stanowiska związane z obsługą klienta i sprzedażą większa część pracodawców szukała kandydatów z wyższym wykształceniem. Od potencjalnych pracowników w wielu przypadkach oczekiwano doświadczenia, w niektórych – było ono mile widziane.

Oferty pracy w Radomiu dotyczące stanowisk związanych z obsługą maszyn czy inżynierią lub mechaniką jasno określały rodzaj wykształcenia kandydatów. Oczekiwano od nich wykształcenia technicznego lub wyższego w danej dziedzinie.

Firmy poszukujące pracowników zwracały też uwagę na znajomość języka angielskiego oraz umiejętności praktyczne, w tym obsługę komputera, czytanie rysunku technicznego czy posiadanie czynnego prawa jazdy kategorii B lub innej.

Niezależnie od stanowiska i innych wymagań od kandydatów na pracowników oczekiwano dobrej organizacji pracy, samodzielności, komunikatywności, umiejętności pracy w zespole, a także łatwości nawiązywania kontaktów.

Warunki oferowane pracownikom w styczniu i lutym 2018 roku

Wielu pracodawców na początku 2018 roku oferowało umowę o pracę, inni wabili kandydatów pakietami dodatkowych korzyści oraz możliwością uzyskania premii za wyniki pracy. W nielicznych ofertach pojawiały się konkretne sumy wynagrodzenia, natomiast szczegółowo wymieniano dodatki takie jak karta Multisport czy ubezpieczenie prywatne w korzystnej cenie (lub za darmo). Zwykle jeśli wymagano prawa jazdy lub umiejętności obsługi komputera, zapewniano niezbędne do pracy narzędzia.

Anna Harasymiuk