Pieniądze, cóż byśmy bez nich zrobili

Polska nie jest rajem podatkowym, jak na przykład Monako, Andora, Mauritius. Jednakże i my potrafimy zarabiać całkiem niezłe sumy, dajemy sobie jakoś radę. Jeśli jest się wystarczająco sprytnym, inteligentnym człowiekiem obdarzonym wyobraźnią i ma się żyłkę do biznesu, to wystarczy umieć i chcieć to wykorzystać, a można naprawdę dorobić się porządnych pieniędzy.

Miliony

Najbogatsi Polacy są wam bez wątpienia znani. Ale zazwyczaj nie bardzo wiemy, kto zajmuje pozostałe miejsca, nieprawdaż? A już tym bardziej czym się zajmują, skąd czerpią tak niebywale wysokie zyski. Do najzamożniejszych rodaków należą Sebastian i Dominika Kulczyk – rodzeństwo, które odziedziczyło fortunę po zmarłym wcale nie tak dawno ojcu. Wówczas jeszcze pan Jan inwestował głównie w dziedzinach takich jak: chemia, energetyka, infrastruktura, nieruchomości oraz surowce naturalne. Oboje zajmują ważne role w rodzinnej firmie – Kulczyk Investments. Sebastian jest obecnie odpowiedzialny za strategię rozwoju a także zarządzanie operacyjne, natomiast Dominika objęła funkcję wiceprzewodniczącej rady nadzorczej, ale ponadto jest ona także założycielką wielu fundacji, choćby Green Cross Poland oraz Kulczyk Foundation. Pomaga również swojemu bratu w zakresie relacji międzynarodowych i budowy wizerunku firmy.

Sportowcy

Wśród najbogatszych największe sukcesy w sporcie niezaprzeczalnie odniósł Michał Sołowow – kierowca rajdowy urodzony w Kielcach. Jest również znanym inwestorem. Swoje interesy angażował w przeróżne branże giełdowe, a także biotechnologiczne. Pierwsze kroki stawiał jednak w dziedzinach budowlanych. Jego pierwszą firmą było Mitex, a następnie Echo Investment, która zajmowała się stawianiem apartamentowców w stolicy. Swoją drogą była to pierwsza firma deweloperska na terenie naszego kraju. Poświęcił również swe inwestycje w spółki takie jak Rovese (produkcja ceramiki sanitarnej) i Barlinek (deski podłogowe). Interesując się firmami z sektora przetwarzania śmieci oraz biotechnologi postanowił nabyć udziały w takich spółkach jak Bioelektra oraz OncoArendi.

Nie zawsze jednak jest tak łatwo zdobyć pieniądze tak wielkie, jak rodzeństwo Kulczyków albo Sołowow. Bez wątpienia wielu z nas chciałoby móc pochwalić się takimi sumkami na swoich kontach. Może kiedyś uda wam się to spełnić. Życzę powodzenia! A na razie poczytajcie, jak to wygląda w przypadku tych najbogatszych ludzi w Polsce.