Współpracujesz z zagranicznymi firmami? Wybierz faktoring

Faktoring to najdynamiczniej rozwijająca się usługa finansowa w Polsce. Tylko w pierwszych trzech kwartałach z usług faktoringowych, korzystało ponad 8 tys. przedsiębiorstw. Faktoring jest popularnym rozwiązaniem zarówno w firmach zajmujących się eksportem, jak i chcących podbić zagraniczne rynki.

 

Planujesz współpracę z zagranicznymi firmami? Wybierz faktoring

 

Zdobycie nawet najmniejszego udziału w zagranicznym rynku nigdy nie jest proste. W dobie rosnącej konkurencji w niemal każdej branży, trudno stać się konkurencyjnym partnerem dla dostawców towarów i usług. Jednym z pomysłów na zwiększenie konkurencyjności swojej oferty jest skorzystanie z faktoringu. Dzięki niemu można maksymalnie wydłużyć termin płatności za fakturę, do maksymalnie 90 dni.

 

Wielu przedsiębiorców przekonało się, że wystawienie faktury,  a także określenie terminu płatności nie jest warunkiem, który wystarcza do uzyskania środków finansowych z tytułu wykonanej dostawy towarów lub usług, a kontrahenci z różnych powodów mogą opóźnić termin płatności. Takie sytuacje negatywnie wpływają na sytuację budżetową. Dzięki faktoringowi czas oczekiwania na zapłatę za towary i usługi ulega znacznemu skróceniu, a finansowanie jest dopasowane do poziomu sprzedaży.

 

Faktoring odwrotny – czym jest?

 

Jednym z polecanych rodzajów faktoringu dla firm współpracujących z zagranicznymi firmami jest faktoring odwrotny. Dzięki faktoringowi odwrotnemu, nazywane potocznie także faktoringiem odwróconym, przedsiębiorca zyskuje czas na spłatę swoich zobowiązań, które wynikają z zakupów u dostawców. Faktoring odwrotny realizowany przez Bibby Financial Services sprzyja poprawie relacji z dostawcami.

 

Dzięki faktoringowi odwrotnemu, faktor dokonuje płatności za zobowiązania klienta do jego dostawców. Faktoring odwrotny jest dedykowany przede wszystkim przedsiębiorstwom, które posiadają stosunkowo krótkie terminy płatności za otrzymane dostawy towarów lub usług.

Faktoring odwrócony jest gwarancją uregulowania wierzytelnościami względem dostawców natychmiast po nawiązaniu transakcji. Z tego względu faktoring jest zalecany firmom nastawionym na dynamiczny rozwój. Za pomocą faktoringu, faktoranci mają możliwość wynegocjowania lepszych warunków handlowych, a także dodatkowych rabatów w zamian za terminowe, lub wcześniejsze regulowanie zobowiązań.