Jaki zestaw do monitoringu wybrać?

Profesjonalne i kompleksowe zestawy do monitoringu nie muszą być drogie. Odpowiednio dobrany sprzęt, gwarantuje wzrost bezpieczeństwa mienia, który jest objęty systemem monitoringu. Jak się okazuje, drogi sprzęt, wcale nie oznacza wzrostu bezpieczeństwa. Czytaj dalej i sprawdź, czym się sugerować, tworząc własny zestaw do monitoringu.

 

Zestawy monitoringu gwarantują wzrost bezpieczeństwa, niezależnie od rodzaju chronionego terenu. W ramach systemów monitoringu może wchodzić wiele elementów, których obecność jest uzależniona od osobistych preferencji, jak również wielkości chronionego mienia.

Zestaw do monitoringu – nie możesz o tym zapomnieć

 

Jeśli właśnie stoisz przed wyborem konkretnego modelu zestawu do monitoringu, warto przeanalizować, jak duży teren, chcesz objąć swoim systemem do monitoringu. Poznanie wielkości chronionego obiektu, pozwoli na wybranie ilości kamer, które stanowią zaledwie jeden z kilku elementów każdego systemu monitoringu.

 

Na tym etapie należy wiedzieć, czy system monitoringu ma być systemem zewnętrznym, czy wewnętrznym. Możliwe jest również stworzenie kompletnego systemu monitoringu, który swoim zasięgiem obejmie wnętrze danego pomieszczenia, jak również sprawdzi się w ochronie terenu wokół budynku (kamery będą zamontowane na dworze).

 

Kompletny i standardowy zestaw do monitoringu, składa się nie tylko z kamer. Ponadto, wybierając kompletny zestaw, należy pamiętać o pozostałych elementach, takich jak: twardy dysk, cyfrowy rejestrator, przewody koncentryczne czy pozostałe przydatne akcesoria, takie jak komplet wtyków, łączówka zasilania LZ-1 czy zasilacze.

Kamera jako jeden z podstawowych elementów systemu monitoringu

 

Na rynku istnieje ogromna ilość kamer, które z powodzeniem będą służyły jako podstawowy element systemu monitoringu. Niezależnie od specyfikacji, ceny, marki, czy własnych upodobań, warto pamiętać o kilku kwestiach przed jej zakupem.

 

Kamera, która poradzi sobie w systemie monitoringu, powinna nagrywać obraz w bardzo wysokiej jakości oraz rozdzielczości. W tym zakresie, śmiało można polecić kamery, które gwarantują cyfrową jakość obrazu High Definition. Wybierając poszczególne oferty kamer, nie można zapomnieć o podstawowej kwestii – jeśli chcesz, żeby Twój system monitoringu był sprawny, musisz wybrać kamerę, która poradzi sobie z nagrywaniem obrazu w ciągu dnia oraz w nocy.

 

Jeśli Twoja kamera nie poradzi sobie z nagrywaniem obrazu w nocy, lub nie będzie wyposażona w co najmniej tryb dzień/noc, nawet najdroższy model, nie będzie spełniał podstawowych wymagań. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na obiektyw (można wybrać np. stałoogniskowy, który będzie połączeń niezbyt drogiego modelu ze sprzętem odpowiedniej klasy), jak również promiennik podczerwieni (dobra kamera powinna go mieć, im większy tym lepszy).

 

Na to zwróć uwagę przed zakupem zestawu do monitoringu

Wybierając dobry zestaw do monitoringu, sprawdź parametry rejestratora. Sprawdź, czy urządzenie gwarantują nagrywanie w kilku kanałach w różnych jakościach, a także, czy umożliwia stałe nagrywania lub jest wyposażone w detekcję ruchu.