Jakie ugrupowania popierają polscy przedsiębiorcy?

Polscy przedsiębiorcy popierają niektóre ugrupowania polityczne, ale tylko te, które kreują istotne przepisy, nie inne. Są one dla nich ważne, mają znaczenie i pozwalają im zyskać lepsze zarobki. Polscy ludzie biznesu są ostrożni i doskonale wiedzą jakie ugrupowania są dla nich ważne. Na pewno muszą monitorować programy partii i obserwują stosunek polityków do firm oraz to, jakie przepisy formułują oraz jakie chcą przegłosować. Przez wiele lat biznesmeni głosowali na Platformę Obywatelską, ponieważ to ugrupowanie wspierało firmy i dbało o nie intensywnie.Samoobrona nie budziła zaufania ludzi biznesu – wspierała rozgoryczonych i sfrustrowanych rolników, nie innych ludzi.

Kto wspiera przedsiębiorców?

Ludzi biznesu wspierała Unia Wolności, partia popularna na początku XXI wieku, a obecnie już nieistniejąca. Później wielkim wsparciem dla biznesmenów była PO. PSL popiera rolników, ale nie jest to formacja bardzo ważna dla biznesu. Jeśli już popiera biznes to wówczas są to rolnicy-biznesmeni. Obecnie PiS deklaruje, że będzie wspierał polskie firmy, ale biznes jest nieufny. Firmom nie dzieje się dobrze, nękają je kontrole i są one dokuczliwe dla firm. Przedsiębiorcy lubią pracować spokojnie, mieć przewidywalne przepisy oraz nie cierpieć z powodu kontroli. Małym firmom jest trudno, ponieważ ich właściciele nie mają zasobów, a otoczenie nie jest przyjazne. W przeszłości biznesmeni często popierali SLD, ale obecnie ta partia jest zmarginalizowana. Nowoczesna nie zdobyła wielu zwolenników, a Razem dryfuje na obrzeżach polskiego  życia politycznego. Przedsiębiorcy nadal poszukują wsparcia w politykach, mogą liczyć na pojedyncze osoby oraz PO. Jednak nie jest to wystarczające poparcie.

Podsumowując

Przedsiębiorcy to ludzie przewidujący oraz ostrożni, dokładnie obserwujący polityków i wybierający tylko tych, którzy potrafią o nich doskonale zadbać. Inni nie mają szans. Zatem pora zadbać o to, aby ugrupowania polityczne wpisały wspieranie przedsiębiorczości w stały program własnych działań. Polityka musi dbać o biznes, ponieważ bez małych i średnich firm nie ma mowy o rozwoju Polski.