Kariera we Wrocławiu – gdzie szukać pracy?

Osoby, które myślą o rozpoczęciu kariery we Wrocławiu, nie powinny mieć problemów ze znalezieniem dobrej pracy. Stolica województwa dolnośląskiego oferuje bowiem wiele interesujących miejsc zatrudnienia w różnorodnych branżach. W ich odszukaniu może pomóc, np. sprawdzona agencja pracy.

Jak znaleźć pracę we Wrocławiu?

Popularnym sposobem na znalezienie pracy we Wrocławiu jest samodzielne wyszukiwanie ofert. W tym celu wystarczy na bieżąco przeglądać strony internetowe z ogłoszeniami, a następnie rozpocząć wysyłanie CV do wybranych pracodawców. Osoby, które chcą ułatwić sobie ten proces, mogą jednak skorzystać z usług agencji pracy.

Jeśli chodzi o miejsce, jakim jest agencja pracy, Wrocław oferuje kilka placówek tego typu, wśród których warto wymienić chociażby firmę Randstad. Skorzystanie z pomocy takiego przedsiębiorstwa może okazać się bardzo korzystne nie tylko dla specjalistów, ale też kandydatów, którzy nie mają jeszcze bogatego  doświadczenia zawodowego. Dzięki agencji pracy takie osoby mogą znaleźć zatrudnienie w miejscu, które odpowiada ich predyspozycjom i umiejętnościom. Dodatkowo mają szansę wziąć udział, np. w rekrutacji w uznanej wrocławskiej korporacji, do której nie dostałyby się w ramach klasycznego procesu.

Czy we Wrocławiu łatwo znaleźć pracę?

Wrocław przyciąga do siebie wielu inwestorów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, którzy chętnie otwierają w nim swoje oddziały i placówki. W związku z tym pracy w mieście nie brakuje. Wielość rozwojowych fabryk oraz przedsiębiorstw, a także obecność tzw. stref ekonomicznych w okolicy sprawia, że znalezienie zatrudnienia we Wrocławiu, nawet dla osób bez doświadczenia, nie powinno być trudne. Dodatkowo rozkwit biznesu, międzynarodowe inwestycje czy rozbudowa infrastruktury wpływają na polepszenie się standardu życia w tym mieście, a także rozwój gospodarczy całego regionu.  To doskonała wiadomość nie tylko dla rodowitych wrocławian, ale również wszystkich przyjezdnych, w tym studentów i świeżo upieczonych absolwentów uczelni wyższych.

O tym, że znalezienie pracy we Wrocławiu nie jest trudne, świadczą chociażby statystyki Głównego Urzędu Statystycznego. Zgodnie z nimi, w 2018 roku stopa bezrobocia w mieście wyniosła jedynie 1,8%. Widać więc wyraźnie, że zdobycie ciekawego zatrudnienia jest tam na wyciągnięcie ręki.

W jakiej branży szukać pracy we Wrocławiu?

Praca we Wrocławiu dostępna jest w wielu rozmaitych sektorach. Agencje zatrudnienia oferują stanowiska m.in. w branży produkcyjnej, a także w administracji czy obsłudze klienta. Wszystkie te dziedziny pozwalają  zarówno na rozwój zawodowy, jak i zdobycie ciekawych doświadczeń.

Co ciekawe, zgodnie z publikacją „Barometr zawodów 2019”, Wrocław praktycznie nie zmaga się z nadwyżką zawodów. Jest wręcz przeciwnie – w wielu branżach brakuje rąk do pracy. Pracodawcy intensywnie poszukują więc osób, np. na stanowisko kucharza, elektryka, magazyniera, montera, kierowcy czy inżyniera budownictwa. Pożądani są także lekarze, nauczyciele, pracownicy ds. finansów i rachunkowości, a także przedstawiciele wielu innych zawodów.