Bezpieczne drzwi wejściowe . Co decyduje o ich jakości?

Drzwi wejściowe produkowane są według sześciu klas antywłamaniowości. Jeżeli szukasz drzwi do domu wolnostojącego, wybieraj te z oznaczeniem 4 klasy. Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku z ogrodzonym osiedlem mogą mieścić się w 3 klasie antywłamaniowości.

Jakość montażu wpływa na bezpieczeństwo i solidność drzwi wejściowych

Pamiętaj, że oprócz tego, jakie drzwi wybierzesz, na kwestię bezpieczeństwa Twojego domu wpływ ma także montaż drzwi. Fachowo zamocowana ościeżnica – solidnie przymocowana do ściany i obmurowana – będzie dodatkowym zabezpieczeniem, które uniemożliwi próbę wyważenia czy wypchnięcia skrzydła drzwiowego. Dlatego tak ważną kwestią jest wybór doświadczonych fachowców, którzy znają się na tego typu pracach i precyzyjnie zamontują drzwi wejściowe w Twoim domu.

Jak wybrać drzwi wejściowe?

Planując zakup drzwi wejściowych, wybieraj te modele, które mają w swojej konstrukcji obracane pręty metalowe. Jest to jedno z najwytrzymalszych, niemal niemożliwych do przecięcia zabezpieczeń. Podczas zamykania drzwi, pręty antywyważeniowe wchodzą w specjalne gniazda w ościeżnicy i gwarantują opór dla wszelkich ruchów i uderzeń. Solidność i wieloletnią trwałość drzwiom wejściowym zapewnia także powierzchnia wykonana ze stalowej blachy o grubości około 2 mm oraz klamka chroniąca zamek. Ważne, aby śruby mocujące klamkę były niewidoczne od strony zewnętrznej. Uniemożliwi to zdemontowanie mechanizmu klamki i dostanie się do środka wnętrza. Drzwi frontowe powinny pełnić także funkcję wyciszającą, dlatego zwracaj uwagę na te rozwiązania, w których wolne przestrzenie wypełnione są materiałem izolacyjnym, np. pianką poliuretanową. O Twoim bezpieczeństwie decydują też osłona zamka, która utrudnia jego przewiercenie oraz rygle drzwiowe. Im większa jest liczba rygli, tym wyższa jest ich odporność na wyważenie. W drzwiach antywłamaniowych zamek powinien zwalniać co najmniej 4 rygle.