Jak malować oczy?

Dobrze wykonany makijaż oczu powinien podkreślać atuty i jednocześnie maskować niedoskonałości. Można nim korygować mankamenty związane z rozstawieniem, wielkością i kształtem oczu. Idealnie sprawdzą się do tego cienie do powiek, kredka do oczu oraz tusz do rzęs. Najlepiej postawić na klasykę: naturalny makijaż nude lub smoky eyes, który nada spojrzeniu wyrazistości.

Jak powiększyć oczy?

Istnieje kilka niezawodnych sposobów na optycznie powiększenie oczu makijażem. Najlepiej do tego celu użyć dwóch cieni do powiek w jasnych kolorach (beżowych): matującego i opalizującego. Pierwszy z nich należy nałożyć na łuk brwiowy i nieruchomą część powieki, drugi zaś w kącikach oczu. Aby wzmocnić efekt dobrze jest użyć także trzeciego cienia – najlepiej w odcieniu chłodnego brązu. Należy nanieść go na ruchomą powiekę i dokładnie rozblendować (rozetrzeć). W przypadku małych oczu dobrze sprawdzi się również nałożenie jasnej kredki na linię wodną oraz dokładne wytuszowanie rzęs.

Jak malować oczy cieniami?

Przed nałożeniem cieni do powiek zaleca się użycie bazy, która przedłuży trwałość innych kosmetyków. Nie trzeba do tego celu kupować specjalistycznego produktu – dobrze sprawdzi się lekki korektor. Bez względu na to, jakich kolorów chce się użyć do wykonania makijażu oczu, przed ich nałożeniem obowiązkowo należy pokryć całą powiekę matowym, cielistym odcieniem. Kolejnym obligatoryjnym krokiem w malowaniu oczu cieniami jest nałożenie na ruchomą część powieki chłodnego brązu, a następnie dokładnie roztarcie go. Istotne jest to, żeby blendowany cień znajdował się powyżej załamania powieki. Chcąc wykonać bardziej wyrazisty makijaż oczu wystarczy nałożyć ciemny kolor na całą ruchomą powiekę. Dobrze będzie prezentował się: granat, grafit lub ciepły brąz. Przy smoky eyes (efekcie przydymionego oka) bardzo ważne jest delikatne roztarcie cienia. Najlepiej wykonywać tę czynność, kierując się ku górze powieki. Przy blendowaniu bardzo ważne jest to, żeby nie granica przechodzenia kolorów, nie była widoczna.