Jak udekorować stół?

Dekoracja stołu to bardzo ważny element w organizacji ważnych uroczystości rodzinnych. Jest przejawem szacunku dla zaproszonych gości oraz sprawia, że podawane potrawy lepiej smakują. Najlepiej postawić na estetykę, która będzie odpowiadała charakterowi przyjęcia. Ważną zasadą przy dekoracji stołu jest to żeby wszystkie elementy dobrze ze sobą współgrały. Należy zadbać o jednakową zastawę dla wszystkich gości. Warto również wybrać przewodnią estetykę przyjęcia. Przykładowo stół na bożonarodzeniową kolację warto udekorować w stylu klasycznym lub skandynawskim. Tego typu aranżacje sprawdzą się również na chrzest oraz przyjęcie z okazji komunii. Warto także zadbać o detale, np. żywe kwiaty czy oryginalnie złożone serwetki.

Jak złożyć serwetki na stół?

Serwetki pełnią przede wszystkim funkcję higieniczną. Jednak złożone w oryginalny, nieszablonowy sposób mogą stanowić również element dekoracyjny. Najelegantsze są serwetki jednokolorowe, chociaż na bożonarodzeniowej kolacji czy wielkanocnym śniadaniu znajdą zastosowanie również te wzorzyste. Przy ich wyborze ważny jest także rodzaj tworzywa, z którego zostały one wykonane. Najlepiej prezentują się serwetki materiałowe. Można złożyć je w wiele różnych kształtów, np.: serca, męskiej koszuli lub krawata, kwiatów (lilii wodnej, morskiej róży), wachlarza czy rajskiego ptaka. Należy przy tym pamiętać, że efektownie prezentująca się serwetka, powinna znaleźć się po lewej stronie nakrycia.

Jak udekorować stół na komunię?

Organizując przyjęcie komunijne najlepiej postawić na elegancką estetykę. W tej roli dobrze sprawdzi się styl klasyczny, w którym powinna dominować jasna kolorystyka ze srebrnymi lub złotymi dodatkami. W tej aranżacji nie może zabraknąć również świeżych kwiatów: róży, lilii lub tulipanów. Dobrze sprawdzą się również margerytki, z których często przygotowuje się ozdoby na włosy dla dziewczynek.