Jak zapakować prezent?

Efektownie zapakowany prezent sprawia, że wydaje się on atrakcyjniejszy. Pokazuje także zaangażowanie osoby wręczającej podarek. Najlepiej zrezygnować z banalnych rozwiązań, np. standardowej torebki na prezent. Atrakcyjną opcją jest także własnoręczne przygotowanie pudełka na prezent.

Jak zapakować prezent w papier?

Niestandardowe pakowanie prezentów wymaga kreatywności i poświęcenia czasu. Dobrym rozwiązaniem jest użycie do tego celu zwykłego szarego papieru, na którym można coś własnoręcznie namalować. Najlepiej, jeśli rysunek będzie tematyczny, np. na Święta Bożego Narodzenia za motyw przewodni może posłużyć Mikołaj lub inny akcent świąteczny. Ciekawym pomysłem jest także przyozdobienie prezentu papierem spersonalizowanym – dopasowanym do zainteresowań obdarowanego, np. osobie lubiącej podróżować warto dać prezent przyozdobiony w mapę.

Niestety bardzo często pakowanie prezentu przysparza wiele kłopotów. Na początku należy rozłożyć papier na płaskiej powierzchni (najlepiej stole) i położyć na nim prezent. Następnie należy odmierzyć, ile dokładnie papieru potrzeba, aby zapakować podarek i nadmiar odciąć. Kolejnym krokiem jest zawinięcie papieru na podarek i przyklejenie go taśmą (z obu stron). Najtrudniejszym w pakowaniu prezentu jest zawinięcie boków. Należy zagiąć papier z dolnym brzegiem pudełka i podkleić go w taki sposób, aby utworzył się trójkąt. Ostatnim etapem jest przyklejenie pozostałej części papieru i udekorowanie prezentu kokardą.

Jak zrobić pudełko na prezent?

Równie atrakcyjnym rozwiązaniem, co zapakowanie prezentu w papier ,jest wykorzystanie do tego celu pudełka. W tej roli dobrze sprawdzi się oklejone ozdobnym papierem opakowanie po butach. Można również zrobić pudełko samemu z kartonu, tektury lub kartki z bloku technicznego. Najłatwiejszym sposobem jest wydrukowanie gotowego szablonu, który należy odrysować, a następnie wyciąć wzdłuż linii ciągłych, a na przerywanych zaginąć. Kolejnym etapem jest nałożenie na boczne zakładki kleju i sklejenie je z częścią przeciwległą, tak żeby stworzyć zamknięty kształt. Ostatnim elementem jest zagięcie zakładek pudełka, stanowiących jego podstawę i pokrywę.