Jak zrobić bukiet z cukierków?

Bukiet z cukierków z powodzeniem może zastąpić kompozycję z żywych kwiatów. Można wręczyć go młodej parze z okazji ślubu, ukochanej w walentynki oraz mamie w jej święto. Obok nietuzinkowej estetyki jego zaletą jest praktyczność, gdyż może się on składać z ulubionych łakoci osoby obdarowywanej. Tego typu bukiety można kupić w kwiaciarniach i sklepach florystycznych, a także przygotować samodzielnie. Do zrobienia tej nietypowej kompozycji potrzebne będą artykuły papiernicze, takie jak: gazety, taśma klejąca, linijka, klej, nożyczki oraz papier dekoracyjny. Niezbędne są także wybrane łakocie, dobrze sprawdzą się lizaki oraz czekoladki typu Raffaello lub Ferrero Rocher.

Jak zrobić bukiet z lizaków?

Bukiet z lizaków jest stosunkowo prosty do zrobienia, ponieważ łakocie te mają patyczki, które znacznie ułatwiają składanie kompozycji. Przy wyborze słodyczy warto postawić na okrągłe lizaki, np. chupa-chups. Dobrym rozwiązaniem jest także pozawijanie ich w różnokolorowy celofan, który można kupić w sklepach florystycznych. Warto zainteresować się również lizakami o kształcie, nawiązującym do okoliczności. Przykładowo na walentynki można podarować bukiet zrobiony z lizaków-serduszek. Nietuzinkowym rozwiązaniem jest także umieszczenie lizaków w własnoręcznie zrobionych kwiatkach z papieru. Tego typu bukiet sprawdzi się zarówno jako prezent dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Jak zrobić bukiet z Raffaello?

Jedną z wariacji na temat kompozycji ze słodyczami jest bukiet z raffaello. Do jego wykonania, oprócz pralinek, potrzeba także: marszczonej krepiny (bibuły), drucika, kleju, nożyczek, dwustronnej taśmy klejącej oraz aksamitnej tasiemki. Na początku należy wbić drucik od spodu czekoladki, nie uszkadzając przy tym jej opakowania. Następnym krokiem jest owinięcie każdej z pralinek bibułą, w taki sposób, aby przypominały one kwiaty. Kiedy jest ich wystarczająco dużo wszystkie elementy należy zawiązać wstążką. Należy zrobić to tak żeby żaden z drucików nie był widoczny. Na końcu wystarczy tylko udekorować bukiet kokardą.