Największe prywatne firmy pracujące dla państwa

Jak dobrze wszyscy wiedzą, albo i nie najbardziej znaną firmą, a raczej spółką jest „Wiedźmin”, który wraz z nowymi częściami, podnosi swój zysk, a twórcy są miliarderami. Jest to pierwsze miejsce, które na bardzo długo się nie zmieni. Konkurencja jest tak daleko, że nie dosięgną wbić się wyżej niż „Wiedźmin”.

Jakie firmy jednak zajmują ranking największych?

miejsce 1.

Cyfrowy Polsat- firma medialno-telekomunikacyjna, która stworzona przez Zygmunta Solorza, kosztuje 27 336 mln złotych, a przychody wynoszą 9 730 mln złotych. Jest to największa firma od dwóch lat i nadal się rozwija.

miejsce 2.

To miejsce przysługuje firmie LPP, która dzięki Marku Piechockiemu wyszła z dołka i rozwija się. Firma ta produkuje kolekcje marek takich jak Reserved, Cropp czy SINSAY. Wartość firmy wynosi 15 486 mln złotych, a przychód wynosi  6 019 ml złotych.

miejsce 3.

Następna najważniejsza firma w Polsce to CCC jest to największa Polska firma produkująca buty. Przychód CCC wynosi 3 185 mln złotych, a firma kosztuje 11 797 mln złotych. CCC prowadzi Dariusz Miłek, który prowadzi firmę na szczyt rankingu.

miejsce 4.

Następne w kolejności jest CD Projekt, najbardziej znany producent gier wzbija się na wyżyny firm produkujących gry. Firma ta jest pod przywództwem Marcina Iwańskiego i Michała Kicińskiego. Wartość firmy wynosi 11 050 mln złotych, a przychód wynosi 584 mln złotych. Największą sławę przyniósł im „Wiedźmin”, który został uznany jako trzecia najlepsza gra na świecie.

miejsce 5.

Miejsce 5 należy się firmie Synthos, prowadzona przez Michała Sowołowa. Wartość firmy liczy 8 135 mln złotych, a przychód liczy 4 755 mln złotych. Firma w ostatnich latach ma gorszą passę, kupienie firm tworzących polistyren, czyli styropian. Jak wiemy styropian szkodzi środowisku, więc akcje spadały, a większe ilości firm wycofywały się ze współpracy na rzecz papieru.

miejsce 6.

To miejsce przysługuje Polpharmie, inwestuje ona w tanie medykamenty i jest to jej podstawowy biznes. Wartość Polpharmy wynosi 7 864 mln złotych, a przychód 3 047 mln złotych.

Jest to szóstka najbardziej znanych firm w Polsce, które maja znaczny wpływ na biznes.

Jak PiS przygotowuje się do wyborów samorządowych?