Projektowanie stron od kuchni

Na sukces w biznesie składa się wiele czynników. Do najważniejszych należą skuteczność w docieraniu do klientów i przystępny sposób prezentowania swojej oferty. Oba te cele można osiągnąć dzięki dobrej stronie internetowej.

Najważniejsze zasady dobrej strony www

Czym charakteryzuje się taka witryna? Strona www musi być mądrze zaprojektowana i skonstruowana. Oznacza to, że nie może być zbyt ciężka, czyli dane ją tworzące nie mogą mieć zbyt dużej wartości liczbowej. Wówczas będzie się ładować zbyt długo na urządzeniach odbiorców. To ich zniechęca do zapoznania się z tym, co chcemy im zaprezentować i sprzedać.

Pamiętajmy, że niektóre technologie stosowane w projektowaniu stron, nie sprawdzają się w pewnych przypadkach. Jeśli się na nie zdecydujemy, ryzykujemy tym, że internauta zamiast efektownej treści, zobaczy białą plamę albo komunikat o błędzie.

Wygląd strony musi być również dostosowany do charakteru firmy. Lepiej postawić na minimalizm niż przerost formy nad treścią. Wygląd witryny musi współgrać z wizerunkiem przedsiębiorstwa. Idealnie, gdyby serwis i pozostałe elementy identyfikacji wizualnej miały tę samą kolorystykę. Wtedy nasz przekaz będzie spójny, a świadomość po stronie odbiorców – większa.

Nie tylko estetyka

Poza tym strony www muszą posiadać przejrzystą nawigację. Poruszanie się po niej, czyli przechodzenie między poszczególnymi zakładkami, nie może sprawiać trudności odwiedzającej ją osobie. Jeśli nie prowadzimy specyficznego biznesu związanego z kreatywnością, nie kombinujmy w tym elemencie. Postawmy na sprawdzone rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że musimy powielać schematy. To też nie jest wskazane, ponieważ wówczas nasza oferta zginie w morzu podobnych.

Strona docelowa, czyli przedstawiająca ofertę czy produkt, nie może być ukryta zbyt głęboko w strukturze serwisu. Istnieje zasada, że taka witryna produktowa powinna znajdować się maksymalnie trzy kliknięcia od strony głównej, czyli tej, która wyświetla się internaucie na początku wizyty.

To tylko niektóre reguły, jakich powinno się przestrzegać, tworząc lub zamawiając firmową stronę www. Jeśli sami nie znamy się na web designie, skorzystajmy z usług agencji interaktywnej, której domeną jest projektowanie stron.