Pomysł na pracę w domu

Są osoby stworzone do pracy na etacie ale są również takie, które najlepiej czują się w zaciszu własnego domu i właśnie tam chętnie rozwijałyby swój biznes lub realizowały zadania powierzone przez pracodawcę. Podpowiadamy, w jakich branżach to rozwiązanie jest najbardziej popularne.

Pisarze, autorzy książek, artykułów i felietonów

Nie trzeba siedzieć w redakcji, aby tworzyć dobrze teksty, które mają szansę się sprzedać. Dotyczy to zarówno zatrudnionych na etacie dziennikarzy – felietonistów, copywriterów, autorów książek jak i tak zwanych „wolnych strzelców”. Co prawda nie każdy może utrzymać się z pisania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby swoich sił spróbować. Najlepiej zacząć od pisania krótkich tekstów na zamówienie, np. dla portali typu „giełdy tekstów”. To pozwoli ocenić swoje realne szanse w tym zawodzie.

Domowa produkcja ciast

Coraz bardziej popularne staje się pieczenie tortów, ciast i ciasteczek na indywidualne zamówienia. Największe szanse przebicia się na tym rynku mają osoby uzdolnione plastycznie, które mogą w wyjątkowo efektowny sposób ozdabiać swoje wypieki, np. malując obrazy na lukrowanych pierniczkach lub tworząc skomplikowane figurki z masy marcepanowej i cukrowej.

Tworzenie biżuterii

Mnogość technik i form sprawia, że każda osoba uzdolniona manualnie i kreatywna, znajdzie coś dla siebie. Od mas plastycznych przez techniki wymagające lutowania i wywijania drutu aż po plecionki z koralików czy sznurków – wszelkie wyroby ręcznie robione przeżywają swój renesans, trzeba jednak „wstrzelić się” w ten trend pokazując swój własny, indywidualny styl, który zaskoczy potencjalnych kupujących.

Niania

Świetne zajęcie zwłaszcza dla mam, które nie miały możliwości zapisania swojego dziecka do żłobka lub przedszkola. Siedzenie z maluchem w domu można połączyć z odpłatną opieką nad drugim dzieckiem, dzięki czemu dzieci będą miały towarzystwo rówieśników, co jest bardzo ważne w procesie socjalizacji. Przede wszystkim jednak dzieci, które się nie nudzą, sprawiają mniej problemów i o wiele łatwiej jest się nimi zająć, jest to więc sytuacja korzystna dla wszystkich stron.

Warto poszukiwać nisz i możliwości zarobku w domu, ponieważ można w ten sposób nie tylko zorganizować sobie dzień w wymiarze etatu ale również znacząco podreperować domowy budżet po godzinach.