Staż

Jest to płatny lub darmowy czas, który poświęcamy na pracę dla pracodawcy, który być może po stażu przyjmie nas na stałe. Warto więc starać się na tego typu praktykach. Przeczytaj, a dowiesz się więcej.

 

Jak i gdzie szukać?

 

Najlepiej przeglądać oferty, które codziennie są zamieszczane na wielu portalach z ofertami pracy w internecie. Zapisz sobie te linki w ulubionych na kartce, w przeglądarce lub ściągnij aplikację mobilną, jeśli to możliwe i portal taką posiada. Można także czytać ogłoszenia w prasie drukowanej. Internet jest jednak popularniejszym sposobem.

 

Jaka branża?

 

Wszystko zależy od tego, jakie kierunek studiów studiujesz, jaką szkołę zawodową lub uczelnię wyższą ukończyłeś. Istnieje sporo specjalizacji. Wśród nich na pewno jest twoja. Wybór kierunku powinien zależeć od twoich umiejętności, wiedzy, którą posiadasz. Warto także kierować się rynkiem pracy. Nie wybieraj jednak tego, co większość osób z twojego grona znajomych. Gdy już studiujesz na pewni wiesz, jakie jest zapotrzebowanie w danej branży. Warto się zorientować i najwyżej przenieść na inny kierunek. Jak również zacząć nowy kurs, kierunek jeśli nie ma pracy w ukończonym.

 

Jak już znajdziesz to, czego poszukujesz

 

To postaraj się, tak, żeby pracodawca przyjął cię na dłuższy czas. Zyskasz na tym bardzo dużo i oszczędzisz czas, który poświęciłbyś na szukanie nowej firmy, która cię zatrudni. Pod warunkiem, że planuje takie stanowisko, a nie kolejnego stażystę na twoje miejsce, bo zdarza się tak czasami. Mimo to warto się starać wypaść jak najlepiej. Zdobędziesz dzięki temu nowe doświadczenie, a ono jest bardzo potrzebne. Nawet, jeśli planujesz w przyszłości własny biznes. Doświadczenie jest lepsze niż jego brak.

 

Pozytywne aspekty

 

Nowe znajomości, wiedza, umiejętności. Tego nie da się kupić, a jest cenne. Będziesz wiedzieć, czy nadajesz się na wymarzone stanowisko, czy musisz próbować w nowej dziedzinie. To bardzo ważna informacja dla ciebie. Proponuję mieć wiele zainteresowań, a nie skupiać się tylko na jednej specjalności. Wadą może być to, że potem nie będziesz wiedział, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Zobacz podobny artykuł na naszym blogu!