Przeniesienie numeru – na czym polega i dlaczego warto?

Na zmianę operatora decydujemy się z kilku powodów, najczęstszym z nich jest znacznie atrakcyjniejsza oferta u konkurencji. Przeniesienie numeru to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą przejść do innej sieci, ale zależy im na tym, aby zachować dotychczasowy numer.

 

Transfer numeru krok po kroku

 

Jak przenieść numer? Można to zrobić na trzy sposoby: w czasie wizyty w salonie operatora, telefonicznie i za pośrednictwem strony internetowej. Jednak w każdym przypadku do sfinalizowania operacji niezbędny jest własnoręczny podpis właściciela przenoszonego numeru.

 

Krok 1. Udaj się do salonu nowego operatora, wejdź na jego stronę internetową lub zadzwoń na infolinię.

Krok 2. Wypełnij wniosek o przeniesienie numeru. Jeżeli robisz to w formie elektronicznej lub podczas rozmowy z konsultantem wtedy dokumenty zostaną przesłane do ciebie za pośrednictwem kuriera.

Krok 3. Podpisz dokumenty – konieczne będzie okazanie dowodu tożsamości, również kurierowi.

Krok 4. Poczekaj na decyzję nowego operatora. Jeżeli wypełniasz dokumenty w salonie operatora, wówczas w ciągu 6 godzin lub maksymalnie 1 dnia roboczego twój wniosek zostanie rozpatrzony. W przypadku telefonicznego lub internetowego przeniesienia numeru są to maksymalnie 3 dni.

Krok 5. Podpisz umowę z nowym operatorem.

 

Pamiętaj, że przeniesienia numeru, który znajduje się w abonamencie, najlepiej dokonać na kilka dni przed terminem zakończenia umowy z obecnym operatorem. W przypadku umowy na czas nieokreślony warto pamiętać o jednomiesięcznym okresie wypowiedzenia.

 

Jeżeli masz telefon na kartę musi być ona zarejestrowana. Nie ma możliwości przeniesienia niezarejestrowanego numeru, dlatego najpierw upewnij się, czy twoja karta SIM jest zarejestrowana. Możesz to sprawdzić, wpisując odpowiedni kod na klawiaturze telefonu albo dzwoniąc na infolinię obecnego dostawcy usług telekomunikacyjnych.

 

Dlaczego warto przenieść numer?

 

Możliwość przeniesienia numeru to dobry sposób na skorzystanie z atrakcyjniejszej niż obecna oferty abonamentowej lub na kartę przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowego numeru. Często zdarza się tak, że za transfer numeru otrzymuje się różnego rodzaju bonusy, np. dodatkowe pakiety SMS-ów czy Internetu. Ponadto często zdarza się tak, że nowi klienci otrzymują dużo korzystniejsze warunki. Może się również zdarzyć taka sytuacja, że obecny operator będzie chciał zawalczyć o klienta, który chce go opuścić, wówczas należy rozsądnie rozważyć, czy transfer się opłaci.