Program kafeteryjny

Patrząc na rozlewający się po kraju kryzys, grupowe zwolnienia pracowników, na lawinowo upadające firmy, trudno jest sobie wyobrazić sytuację, gdy jakieś przedsiębiorstwo zabiega o pracownika, dba o jego potrzeby i w miarę możliwości spełnia oczekiwania odnośnie zatrudnienia.

Coraz powszechniejsze rozwiązanie

Wbrew pozorom taka bajka jest udziałem ogromnej rzeszy zatrudnionych. Dobrze prosperujące, silne marki, koncerny i agencje inwestują w swoich pracowników, wymyślając i wdrażając coraz to nowe systemy motywacyjne. Największym powodzeniem cieszy się program kafeteryjny, w którym pracownik może wybrać najbardziej odpowiadające mu świadczenie.

Do wyboru, do koloru…

W programie kafeteryjnym, jak w szwedzkim bufecie można wybrać dodatkowe ubezpieczenie medyczne, finansowanie szkoleń, karnet na siłownię lub udział w konferencjach naukowych. Wybór jest zwykle atrakcyjny i zróżnicowany. Wykorzystując program kafeteryjny, jako system motywacyjny, pracodawca ma większe szanse „dogodzenia” każdemu zatrudnionemu, a tym samym podbudowania wizerunku firmy, jako rzetelnej i solidnej marki.