Warszawski Targówek przeżywa metamorfozę

Targówek dynamicznie się rozwija. Prawobrzeżna i bardzo zielona dzielnica miasta wzbogaca się o nowe mieszkania oraz elementy architektury i obiekty rekreacyjne. Nic więc dziwnego, że przybywa chętnych, by tu zamieszkać.

Nowe inwestycje na Targówku

 

Obecnie wedle oficjalnych danych dzielnicę zamieszkuje 123 tysiące ludzi. Za sprawą stale powstających mieszkań zasiedlanych przez właścicieli oraz najmujących rzeczywista liczba mieszkańców może być większa.

Właśnie stale rosnąca ludność sprawia, że władze podjęły starania, by w dzielnicy zrealizować ważne inwestycje. Jedną z nich jest budowa hali sportowej przy ul. Radzymińskiej przy trasie do centrum handlowego. Obecne studium zakłada tutaj budowę parkingu dla ciężarówek, ale radni Targówka chcieliby wpisać do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy halę sportową na 20 tys. widzów.

Gdyby ten plan się ziścił, byłby to największy tego typu obiekt w stolicy. Przypomnijmy, że obecnie największa halą jest Torwar, który pomieści 5 tys. ludzi. Trzeba przyznać, że jak na stolicę dużego europejskiego kraju to niewiele. Dla porównania największe hale sportowe w Madrycie są trzy, cztery razy większe od Torwaru.

Kolejną dużą inwestycją, o jaką upominają się mieszkańcy Targówka, jest przedłużenie linii tramwajowej z Dworca Wschodniego w kierunku Ząbek. Pierwotnie władze stolicy chciały, żeby trasa przebiegała ul. Matki Teresy z Kalkuty, co nie spodobało się radnym dzielnicy i samym mieszkańcom. Optują oni za innym przebiegiem torowiska (ul. księcia Ziemowita i Swojską).

W studium zapisano również budowę kolejnego osiedla. Ma ono powstać przy trasie Olszynki Grochowskiej. Kto będzie budować nowe mieszkania. Targówek jeszcze o tym nie zdecydował. Nieoficjalnie wspomina się o Agena Development.

1 thought on “Warszawski Targówek przeżywa metamorfozę”

  1. Kurcze, ale Targówek by zyskał gdyby powstała taka hala. 20 tys ?! Możnaby tu rozgrywać ligę światową w siatkę :D

Możliwość komentowania jest wyłączona.