Fryzury damskie krótkie z grzywką

Pytając się wielu mężczyzn o największy atrybut kobiecości najczęściej słyszymy – długie, gęste włosy, piękne nogi, piersi. Nie wszystkie jednak panie mogą poszczycić się tak zdrowymi włosami. Co maja zrobić te z nich, które mają z natury raczej cienkie włosy, często przetłuszczające się? Jakie są modne fryzury damskie krótkie z grzywką?

 

Rada dla pań o cienkich włosach

 

Cienkie, przetłuszczające się włosy potrzebują raczej krótkiego cięcia lub ewentualnie półdługiego. A przecież wiadomo, że krótkie stylizacje włosów są wygodniejsze i odejmują lat. Oczywiście krótkie obcięcie musi być bardzo dobrze dobrane do kształtu twarzy i rodzaju włosów.

 

Prostym i cienkim włosom – objętości i ładnego kształtu twarzy nada prosta, symetryczna fryzura lub dobre cieniowanie. Można spróbować podnieść włosy, decydując się na trwałą ondulację, ale niszczy ona delikatną strukturę włosów. A przecież wiadomo, że nie trzeba robić loków, aby włosy były uniesione. Wystarczą dobre kosmetyki unoszące włosy, np. pianka i szczotka do modelowania.

 

Wygodną fryzurą jest bob sięgający linii brody lub kończący się niewiele pod nią. Cięcie może być pod kątem, na prosto lub cieniowane. Skośna linia nadaje twarzy charakteru, a fryzura nie jest specjalnie trudna do ułożenia.

 

Można również spróbować tzw. artystycznego nieładu. Mocno wystrzępione fryzury są zadziorne, ale jeśli są dobrze obcięte bardzo łatwo je ułożyć. Ciekawą propozycją jest cieniowane od czubka głowy, a przy twarzy postrzępione, aby stworzyć wyraźne pazurki. Tył powinien wtedy pozostać nieco dłuższy (tuż nad karkiem). Nadają one młodzieńczego wyglądu.

 

Inną propozycją jest cieniowana fryzura z krótką asymetryczną grzywką lub dłuższą sięgającą do kości policzkowych, a wystrzępione kosmyki mogą być krótsze nad uszami. Z tyłu włosy są całkiem krótkie.

Jeszcze inny styl to klasyczny paź lub chłopczyca, należące już do kanonu fryzur damskich krótkich z grzywką.

 

Zalety krótkich włosów

 

Podstawową zaletą jest przede wszystkim szybkość w czynnościach higienicznych i ich wygoda. Szybkie umycie oraz wysuszenie, przy użyciu palców rąk pozwala na ciekawą i nie wymagającą zbyt skomplikowanych czynności fryzurę. Przy dzisiejszym zabieganym trybie życia jest to naprawdę bardzo cenna zaleta.

 

Inna zaletą jest to, że tak naprawdę każda fryzura jest inna. Nie da się powtórzyć dwóch identycznych ułożeń włosów. Z uwagi, że są po prostu krótkie, nawet bardziej skomplikowane uczesania nie sprawią kłopotów.

 

Jeszcze inny plus krótkich włosów jest taki, że łatwiej je odżywić, przez co końcówki nie ulegają rozdwojeniu się jak to ma bardzo często miejsce przy długich włosach. Strzygąc włosy krótko odbudowujemy ich strukturę, przez co stają się one zdrowsze, bardziej gęste, wyglądają estetyczniej i ciekawiej. Ładna, dobrana do twarzy fryzura z krótkich włosów przyciąga wzrok innych. Długie, klasyczne fryzury raczej należą do oklepanych.

 

Wady krótkich włosów

 

Należy bardzo dbać o ich higienę i nie dopuścić do tego, aby były przetłuszczone i przyklapnięte, gdyż nie wygląda to zbyt estetycznie (przy dłuższych włosach to nie razi, gdyż ciężkie włosy są i tak oklapnięte).

Inną wadą jest nieprawidłowe dobranie stylizacji fryzury do kształtu twarzy. Niewłaściwa fryzura zamiast dodać urody może po prostu oszpecić jej właścicielkę i nabawić kompleksów, a przecież nie o to w tym chodzi.

 

Uwagi końcowe

 

Mimo wszystkich, zalet fryzur damskich krótkich z grzywką jest więcej niż ich wad, dlatego warto próbować i nie bać się tzw. krótkiego cięcia (jakby nie wyszło to przecież włosy kiedyś odrosną i można zacząć próbować od nowa).