Modne upięcia włosów

Fryzura to ważny element wyglądu. Oddaje nasz charakter, podkreśla osobowość. To sprawia, że przywiązujemy do niej dużą rolę, ponieważ chcemy podobać się sobie i otoczeniu. Chcemy wyglądać modnie.

Koki i fantazyjne upięcia

 

Powyższa teza w większym stopniu dotyczy kobiet, które znacznie częściej od panów noszą długie włosy i związku z tym mają większe możliwości ich układania, komponowania fryzur. W takim razie na jakie upięcia włosów powinna zdecydować się osoba, by zwrócić na siebie uwagę?

W obecnym sezonie modne są upięcia z warkoczami. Może to być warkocz przypominający opaskę albo warkocz oplatający głowę. Co prawda stworzenie takiej fryzury jest trochę czasochłonne, ale w końcu trening czyni mistrza. Im częściej będziesz to układać włosy w ten sposób, tym z czasem stanie się to łatwiejsze. W razie potrzeby można poprosić o pomoc mamę, siostrę, koleżankę z pokoju, sąsiadkę.

Mile widziane są upięcia wysokie, robione na czubku głowy. Cały czas na topie są koczki i potargane koki, z których można powyciągać pasemka. Taka fryzura jest z jednej strony ekstrawagancka, gdyż sprawia wrażenie niechlujnej, ale z drugiej dodaje seksapilu.

Niskie upinanie włosów też jest dozwolone – jak najbardziej! Należy jednak pamiętać, żeby upięcie znajdowało się tuż nad karkiem. To sprawdzony trik dla miłośniczek stylu retro oraz pań z ciężkimi i podatnymi na układnie włosami. W tym przypadku najlepszy będzie wariant niski kok z loków i warkocza. Jak stworzyć taką fryzurę?

Najpierw należy wetrzeć we włosy piankę, która doda im objętości. Później trzeba je nawinąć na wałki średniej grubości. W dalszej kolejności powstałe loki rozdzielamy palcami na trzy pasma: dwa boczne i jedno główne. Te pierwsze luźno skręcamy i przypinamy wsuwkami z tyłu głowy. Pasmo środkowe i resztę włosów podwijamy do góry i spinamy ozdobną spinką. Na koniec pozostaje jeszcze spryskanie fryzury lakierem.

Jak jeszcze uczesać włosy, żeby wyglądać trendy? Można zdecydować się na koka z loków, koka z warkoczem albo plecione upięcia. Od dwóch lat na topie pozostaje uczesanie z warkoczem.

Kok z loków to rozwiązanie polecane na wieczorne okazje.