Przegląd najciekawszych stron www w 2014 roku

W internecie nie brakuje interesujących i bardzo wartościowych stron. Sęk w tym, że sporo więcej jest tych złych, mało wartościowych, które propagują złe postawy i emocje. W związku z tym należy promować te pierwsze. Im więcej takich witryn, tym lepiej dla użytkowników, czyli także ludzkości. W końcu internauci funkcjonują również w realnym świecie.

Co warto zobaczyć w internecie?

 

Jakie strony www warto odwiedzać? Na pewno takie, które nas wzbogacą, rozwiną nasze horyzonty. Można więc czytać portale informacyjne albo serwisy prowadzone przez stacje telewizyjne o profilu informacyjnym. Dzięki temu będziemy wiedzieć, co ważnego dzieje się w kraju, za granicą albo w interesującej nas dziedzinie.

Czytanie takich portali może w zupełności zastąpić lekturę gazet i magazynów papierowych. Jednak w tej kwestii zdania są podzielone. Przeciwnicy twierdzą, że czytanie tradycyjnych wydawnictw to rytuał. Lubią przed pracą przy śniadaniu albo wieczorem w fotelu sięgnąć po dziennik. Ma to dla nich wymiar nie tylko czysto pragmatyczny (uzyskiwanie informacji), ale też emocjonalny.

Zwolennicy wydawnictw elektronicznych wskazują z kolei na fakt, że obecnie wiele osób nie rozstaje się z urządzeniami mobilnymi: smartonem, tabletem czy netbookiem. Twierdzą, że mogą zapomnieć portfela, ale nigdy nie wychodzą z domu bez wspomnianego sprzętu. Mogą więc w dowolnym miejscu i czasie oddać się lekturze.

Wspomniane urządzenia pomieszczą bardzo wiele gazet, książek, raportów i innych publikacji, których noszenie ze sobą w każde miejsce byłoby niemożliwe. Dzięki tabletowi każdy może mieć przy sobie bibliotekę i korzystać z niej, gdy tego potrzebuje, i zawsze pożytecznie spędzać czas wolny czy przerwę w pracy.

Do ciekawych stron www należą również portale umożliwiające oglądanie filmów, seriali, produkcji wideo. Obecnie w sieci jest ich kilka. Ich zaletą to jest to, że pozwalają o dowolnej porze dnia i nocy oglądać wybrane pozycje. Część zasobów takich serwisów filmowych jest darmowa, a część – odpłatna. Jednak w porównaniu z kinem opłaty są znacznie bardziej korzystne dla widza.

Przeglądając ciekawe witryny internetowe nie sposób nie docenić pracy i wysiłku webmasterów i grafików. Oglądając efekty ich pracy, śmiało można stwierdzić, że tworzenie stron www to nie jest zwykła praca, klepanie kolejnych linijek kodu, bawienie się barwami i myszką. To coś więcej. Ich działalność śmiało można porównać do sztuki użytkowej.