Telefony komórkowe w biznesie to konieczność

By prowadzić działalność gospodarczą, trzeba dysponować pewnymi zasobami. W zależności od rodzaju biznesu są one mniejsze lub większe. Na pewno w każdej firmie przyda się telefon, który umożliwia szybki kontakt i tzw. trzymanie ręki na pulsie.

Do pracy i do zabawy

Funkcjonalny telefon komórkowy to podstawa wielu biznesów. Korzystają z niego firmy usługowe, doradcze, handlowe. Dzięki komórkom można szybko i wygodnie skontaktować się z kontrahentem.

Dzisiaj komórki nie służą już tylko do nawiązywania rozmów czy wysyłania oraz odbierania krótkich wiadomości tekstowych. Nowoczesne smartfony pozwalają na znacznie więcej. Umożliwiają korzystanie z zasobów internetu z dowolnego miejsca na ziemi.

Współczesne komórki pozwalają sprawdzić pocztę elektroniczną w czasie podróży. To znacznie skraca realizację wielu spraw. Nie trzeba już spieszyć się do biura, by wysłać maila. Można to zrobić, np. w pociągu albo jadąc taksówką. Dzięki temu oszczędza się czas i przyspiesza wiele czynności. A jak wiadomo, czas to pieniądz.

Telefony komórkowe pełnią też funkcję organizerów. Posiadają bowiem funkcję kalendarza, w którym można zapisać zaplanowane spotkanie, ważne wydarzenie albo przypomnienie. Na głowie przedsiębiorcy czy pracownika jest wiele spraw. Nie sposób o wszystkim pamiętać. Kluczem jest dobra organizacja pracy, a tę umożliwiają właśnie komórki.

Smartfony mogą być też wykorzystywane do zabawy.

W końcu nie są pracą żyje człowiek. Odpoczynek należy się każdemu. Nowoczesne telefony komórkowe zapewniają szybki i łatwy dostęp do rozrywki. Wystarczy ściągnąć odpowiednią grę czy aplikację. Niektóre już są fabrycznie zainstalowane.

Chwilę wytchnienia da też internet, w którym można sprawdzić wynik meczu ulubionej drużyny, obstawić zakład albo… zagrać w grę bez jej ściągania na telefon.

Przyjemność sprawi też robienie zdjęć i nagrywanie krótkich filmów. To też umożliwiają nowoczesne telefony komórkowe. Opcje te przydadzą się również w innych sytuacjach. Gdy chcemy szybko skopiować jakieś dane istniejące w wersji analogowej, czyli np. rozkład jazdy, dokument, wystarczy ustawić odpowiedni zoom i nacisnąć przycisk. Jakość fotek robionych aparatami umieszczonymi w telefonie nierzadko dorównuje tym wykonywanym prostymi kompaktami.

Kto teraz korzysta z aparatów?

Dobry aparat i możliwość rejestrowania dźwięku i obrazu przydaje się też takich okolicznościach jak stłuczka. Mało kto wozi się ze sobą w samochodzie profesjonalny aparat fotograficzny. Tymczasem bez komórki z domu nie wychodzi praw nikt. Dowody zebrane natychmiast po zdarzeniu ułatwiają dochodzenie praw i uzyskanie odszkodowania.

Widać więc, że telefony komórkowe są w firmie potrzebne. Ich zakup jest dla przedsiębiorstwa kosztem uzyskania przychodu. Oznacza to, że kwoty z faktur pomniejszą należny podatek. Prowadząc biznes, można też odzyskać VAT od takich urządzeń.

Gdzie kupować telefony komórkowe? Najlepiej w sprawdzonych miejscach i od renomowanych dostawców. Bez wątpienia do takich należy hipermarket ze sprzętem elektronicznym Saturn. Znajdziemy w nim starsze modele komórek i najnowocześniejsze smartfony – urządzenia na każdą kieszeń. Poza tym możemy liczyć na fachowe doradztwo.