Zasilanie PoE i switch PoE – zastosowanie

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe

PoE (Power over Ethernet) jest zasilaniem sieciowym za pomocą jednego kabla. Na rynku dostępne są też usługi PoE+ i Switch Web Smart PoE+. Przełącznik PoE jest częścią monitoringu IP, dzięki któremu można połączyć kamery i rejestratory z komputerem. Do kupienia sią switche 4, 8, 24 i 48 portowe. Przed instalacją PoE należy zwrócić uwagę na zapotrzebowanie mocy dla wszystkich urządzeń, uziemienie narzędzi zewnętrznych oraz przyszłe rozwiązania.

Czym jest PoE?

PoE (Power over Ethernet) służy do zasilania urządzenia sieciowego za pomocą jednego kabla etherowego. Usługę stosuje się do sieci o prędkości 10, 100 oraz 1000 Mb/s. System cechuje się niezawodnością i długim zasięgiem kabla. PoE działa dzięki niewykorzystanym przewodów sieciowych. Napięcie w tej technologii jest równe 48 V, czyli jest w pełni bezpieczne dla życia i zdrowia. Średnia grubość przewodu PoE mieści się pomiędzy 0,5 mm a 0,8 mm. Na bazie tego systemu działa switch PoE.

Rodzaje technologii PoE – PoE+, Switch Web Smart PoE+

Technologia PoE+ przesyła tyle energii, ile potrzeba klientowi do obsługi urządzeń monitorujących. Switch Web Smart PoE+ generuje mniejsze koszty oraz umożliwia obsługę technologii w przeglądarce internetowej, co znacznie ułatwia pracę. Usługa zawiera też kontrolę dostępu i narzędzia do rozwiązywania nagłych problemów. Switch Web Smart PoE+ jest skierowane do małych i średnich firm.

Co to jest switch PoE?

Switch PoE jest elementem sieci monitoringu IP. Dzięki niemu można połączyć rejestratory sieciowe, kamery IP z komputerem. Ta usługa znacznie obniża koszty oraz instalację monitoringu. Stosuje się ją do systemów CCTV IP oraz do organizacji systemu bezpieczeństwa. Zasilanie PoE zapewnia ciągłą i skuteczną pracę systemu monitorującego. Dzięki switchom PoE można obserwować ludzi i obiekty oraz ponownie odtwarzać wybrane momenty. Technologia jest tworzona wspólnie z rejestratorami cyfrowymi DVR (Digital Video Recorder). Do wyboru są urządzenia 4-, 8-, 24- i 48-portowe.

Na co zwracać uwagę instalując PoE?

Podczas instalacji urządzenia PoE należy obliczyć zapotrzebowanie na moc dla wszystkich narzędzi. Należy pamiętać, że sprzęt monitorujący nie może znajdować się dalej niż 100 m od switcha PoE. Gdy ta odległość jest większa, trzeba zamontować injektor, który zwiększa zasięg usługi. Aby chronić narzędzia zewnętrzne przed niebezpiecznymi wyładowaniami atmosferycznymi, należy zadbać o ich uziemienie. Kupując zestaw PoE, warto też rozważyć przyszłość monitoringu, aby zostawić ewentualne miejsce na kolejne urządzenia.