Jak się fajnie ubrać

Coco Chanel zwykła mawiać: „Moda przemija, styl pozostaje”. Każda kobieta chciałaby wyglądać ciekawie i stylowo, ale niestety udaje się to tylko nielicznym. Dlaczego, mimo iż wiele damskich szaf pęka w szwach, tak niewiele kobiet umiejętnie dobiera stylizacje zarówno do okazji, figury jak i wieku? Oto kilka praktycznych wskazówek dla wszystkich kobiet, które czują się zagubione w kwestii mody:

 

Dopasuj strój do typu sylwetki

Podstawą atrakcyjnego ubioru są proporcje-staraj się kupować ubrania pasujące przede wszystkim do twojego typu figury, a zawsze będziesz wyglądać korzystnie.

Jeżeli masz wąskie ramiona, drobny biust, wcięcie w talii, szerokie biodra i masywniejsze uda, to jesteś gruszką. Żeby dobrze wyglądać powinnaś nosić ciemniejsze i stonowane ubrania w dolnej części ciała. Jeżeli jesteś szczupła, załóż granatowe rurki, które zrównoważą proporcje twojej sylwetki. Możesz zdecydować się na szaleństwo jeżeli chodzi o górę-bluzki w intensywnych, soczystych kolorach, duże kwiatowe wzory odciągną uwagę od szerszych bioder-są dla ciebie stworzone.

Z kolei jeżeli masz szczupłe, zgrabne nogi i większy biust, a twoją strefą problematyczną jest wystający brzuszek, z pewnością reprezentujesz sylwetkę typu jabłko. Możesz nosić spodnie w każdym kolorze i krótkie sukienki, które podkreślą twoje smukłe nogi. Natomiast bluzki powinny mieć luźniejszy krój, by nie podkreślać fałdek na brzuchu i braku wcięcia w tali. Unikaj sweterków w poziome paski. Tuniki maskujące brzuch lub kopertowe bluzki podkreślające wydatny biust powinny na stałe znaleźć się w twojej szafie.

Jeśli masz płaską pupę, wąskie biodra i szerokie ramiona prawdopodobnie jesteś papryką, czyli posiadasz chłopięcą sylwetkę. Powinnaś kupować bardziej kobiece ubrania, jak na przykład bluzki z żabotami, falbankami, czy romantyczne sukienki w kwiaty. Unikaj szerokich dekoltów oraz bokserek odsłaniających łopatki. Kupuj sweterki z wycięciem typu łezka w ciemniejszych kolorach niż dół stylizacji.