Jaki kolor włosów mi pasuje?

jaki kolor włosów mi pasuje„Brunetki, blondynki, ja wszystkie was dziewczynki całować chcę” – wyśpiewywał pięknie mości Kiepura. I tym samym zaznaczył, że kobiety są z natury piękne i godne męskiego pożądania bez względu na kolor włosów.

Natura, naturą, ale babską rzeczą jest jej ciągłe poprawianie i kontrolowanie. Wbrew pozorom nie każdej nam ładnie w naturalnym odcieniu włosów. Tutaj nie zawsze matka Natura ma rację. Spójrzmy chociaż na metamorfozę kilku znanych gwiazd. Marta Żmuda-Trzebiatowska, czy Piotr Rubik zanim nas oczarowali, byli jacyś bezbarwni, pospolici, niezauważalni.

Kolor włosów powinien współgrać z osobowością i typem urody. Styliści wyróżniają 4 podstawowe typy urody, z których wynikają jeszcze jakieś odmiany pośrednie. I tak mamy typ Wiosny, Lata, Jesieni i Zimy. Co z tego wynika dla doboru koloru włosów? Otóż, kolor włosów musi współgrać z typem urody, inaczej jest niefajnie, nienaturalnie, wręcz brzydko.

Wiosna to pani o jasnej, złotej cerze, niebieskich lub zielonych oczach, dla której pasują włosy od jasnego do ciemnego blondu.

Pani Lato ma jasną cerę, oczy szare lub niebieskie, pasują jej włosy jasne, spłowiałe od słońca aż po leciutki brąz.

Jesień sama się kojarzy z paletą brązów. Śniada cera, ciemne oczy, głęboki brąz włosów będzie najodpowiedniejszy.

Zimowa pani ma chłodną cerę i niebieskie lub czarne oczy. Pasują jej włosy ciemne, wręcz pulsujące czernią. W blondach wyglądałaby tragicznie.

Tyle rady stylistów. A jaki kolor włosów mi pasuje najlepiej, powie mi lustro i oczy najbliższego mi człowieka.