Kupony rabatowe

Czyż to nie brzmi fantastycznie: „50% ceny za twój wymarzony produkt” lub wieczór w restauracji, za który zapłacimy kilka złotych? Bajka? Nie, to się może zdarzyć każdemu z nas, o ile się wie, gdzie szukać tego typu okazji.

Najczęściej korzystamy z promocji w sklepach lub w usługach. Internet daje nam możliwość znacznego rozszerzenia pola manewru; nie ogranicza nas praktycznie nic, poza szybkością łącza internetowego i własnej pomysłowości. Zanim kupisz produkt w danym sklepie, rzuć okiem na tzw. porównywarki cen. Może się okazać, że ten sam produkt, w innym sklepie znajdziesz tańszy, a dodatkowo otrzymasz kupony rabatowe na inne zakupy, np. kupujesz laptopa i masz zniżkę na akcesoria, w które i tak musisz się zaopatrzyć.

Kiedyś wielu z nas skrupulatnie wycinało kupony rabatowe z gazet, ulotek, otrzymywało podczas zakupów w sklepie. Kupony uprawniały do zniżki na konkretny towar, były biletem ulgowym na imprezę kulturalną, określały wysokość zniżki do restauracji lub kawiarni. Powoli papierowe wydania kuponów zaczęły być zastępowane kuponami online.