Planujesz większe zakupy? Sprawdź najkorzystniejsze pożyczki gotówkowe

Niespodziewane wydatki lub dziury w domowym budżecie często skłaniają do wzięcia pożyczek gotówkowych. Te nie zawsze muszą okazać niekorzystne. Część banków i instytucji finansowych oferuje pożyczki finansowe na preferencyjnych warunkach, a ich spłata nie będzie przyprawiać o ból głowy.

Pożyczka gotówkowa jest rozwiązaniem finansowym, umożliwiającym zasilenie budżetu w możliwie najszybszy sposób. Jest najlepszym wyjściem, kiedy pieniądze są pilnie potrzebne. Uważa się, że pożyczki należą do najdroższych usług finansowych. Niektóre banki oraz instytucje wychodzą naprzeciw takim opiniom. W internecie można skorzystać z wielu porównywarek oraz kalkulatorów pożyczkowych. Jedną ze stron, gdzie można w łatwy i szybki sposób poznać oferty pożyczek gotówkowych, jest porowneo.pl.

 

Najlepsze pożyczki gotówkowe

W wyborze najlepszych pożyczek gotówkowych należy kierować się osobistymi preferencjami. Nie ma pożyczek gotówkowych, które są pod każdym względem optymalne dla klientów. Jeśli priorytetem jest szybki czas decyzji o przyznaniu finansowania, należy wiązać się z ryzykiem wyższych kosztów spłaty danego zobowiązania. Za pożyczkę, która pozwoli na szybki przelew pieniędzy (nawet po kilkunastu minutach od decyzji) zazwyczaj płaci się więcej.

 

Kolejną zaletą pożyczki gotówkowej jest ograniczenie formalności do niezbędnego minimum. Część pożyczkodawców oferuje wsparcie finansowe po szybkiej weryfikacji danych osobowych (potrzebny jest ważny dowód osobisty) oraz złożeniu prostego wniosku. Kwoty szybkich pożyczek gotówkowych wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Bardzo rzadko zdarzają się takie, które przewyższają wskazane sumy.

 

Niektórzy z pożyczkodawców oferują nieoprocentowane pożyczki. Taka sytuacja ma miejsce zwłaszcza w przypadku pierwszej pożyczki w danej instytucji finansowej lub szybkim terminie spłaty zaciągniętego zobowiązania (najczęściej miesiąc lub dwa tygodnie). Zawsze należy sprawdzić dokładnie regulamin udzielanej pożyczki.

 

Pomimo dość wysokiego oprocentowania, pożyczka gotówkowa może być bardzo praktycznym rozwiązaniem w nagłych sytuacjach, do pokrycia kosztów większych zakupów lub innych zobowiązań. Decyzji o zaciągnięciu zobowiązania nie należy podejmować pochopnie, ponieważ najczęściej kończy się ona wzięciem bardzo niekorzystnej pożyczki o sporym oprocentowaniu, które może nawet kilkukrotnie przekroczyć sumę kwoty pożyczonej.