Sprzęt AGD. Lepiej naprawiać czy kupić nowy?

Często mówi się, że technologia rozwija się tak szybko, że rzeczy, które jeszcze niedawno były nowe i drogie, dziś stają się powszechne i przystępne cenowo dla każdego. Tak pewnie jest w świecie technologii komputerowych, a jak sytuacja wygląda w branży AGD?

Można powiedzieć, że jest podobnie, chociaż z pewnością AGD nie osiągnęło pod tym względem poziomu sprzętu elektronicznego. Wielu z nas zapewne miało sytuację, kiedy kupiona kilka lat temu drukarka albo komputer zepsuły się i bardziej rozsądne wydawało się kupić nowy sprzęt, niż zanieść stary do serwisu. Za mniej więcej podobną cenę mogliśmy liczyć na otrzymanie zamiennika, opartego na lepszej technologii oraz mającego więcej funkcji.

Czy tak samo postąpimy, gdy w grę wchodzi powiedzmy naprawa lodówek? Raczej nie. Kupno lodówki jest ciągle dużym wydatkiem i choć i na tym polu widzimy rozwój, to nowoczesność tego sprzętu nie jak taka ważna, bo liczy się tylko jedna podstawowa jego funkcja – chłodzenie. W tym przypadku lepiej po prostu poszukać serwisu, który zajmie się naprawą i przedłuży życie sprzętu bez rujnowania naszego budżetu.