Zakupy przez internet – łatwiej, taniej, wygodniej

Zakupy przez internet nadal wzbudzają w społeczeństwie pewną nieufność. Wielu z klientów wciąż woli udać się osobiście do sklepu, obejrzeć różne modele towaru, który chcą zakupić i skonsultować swoją decyzję ze sprzedawcą. Wydawać by się mogło, że taki model zakupu jest idealny i zapobiega zakupowi rzeczy, z której nabywca jest niezadowolony. Niestety, nic bardziej mylnego.

933091_14198854
Warto zauważyć, iż sprzęt, czy to RTV, czy to AGD stoi na półkach miedzy innymi po to, by klient mógł przekonać się o jego zaletach. Równocześnie jednak ten sam sprzęt musi być sprzedany, by sklep nie ponosił strat. Setki klientów zapoznają się więc z działaniem tego modelu, ktoś w końcu go kupi. Ale co otrzymuje? Towar, który już działał przez nierzadko kilkaset, albo nawet kilka tysięcy godzin, co znacząco zmniejszy jego żywotność. Alternatywą dla sprzedaży sklepowej są zakupy internetowe, w której klient otrzymuje towar praktycznie nieużywany i na gwarancji. Sprzedawca internetowy oferuje konkretny model, który nie jest wykorzystywany do prezentacji swych atrybutów przed rzeszą klientów. Dobra marka obroni się sama – opiniami zadowolonych klientów.
Promocje – to również występuje istotna różnica miedzy zakupami w sklepie stacjonarnym a internetowym. Sklep stacjonarny często promocje organizuje po to, by wyprzedać wyeksploatowany na wystawie sprzęt. Sklep internetowy nie musi korzystać z tego typu rozwiązań, więc organizowane przez niego promocje są w rzeczywistości znacznie korzystniejsze dla klienta. W przypadku sklepów internetowych promocja oznacza otrzymanie pełnowartościowego towaru za niższą cenę, w przypadku sklepu stacjonarnego już niekoniecznie.
W sklepach stacjonarnych istnieje jeszcze jedna pułapka – sprzedawca. Pozornie dobry doradca, w rzeczywistości osoba, która często wmawia klientowi iż najlepszy jest produkt, który akurat sklep musi sprzedać. Czasem nawet wbrew etykietom, które mówią coś innego. Sklep internetowy ma tę zaletę, iż możemy na spokojnie rozpatrzyć wszelkie modele produktu, który chcemy kupić i wybrać interesujące nas rozwiązanie bez pośpiechu.
No i na koniec różnorodność. Powierzchnia magazynowa sklepu jest ograniczona, sklep internetowy może zaoferować znacznie więcej modeli i działów, w których są one oferowane. Wystarczy zapoznać się choćby z ofertą Deyde by zauważyć znaczącą różnicę między tym sklepem internetowym a ofertami stacjonarnych sklepów.
Udanych zakupów!